KONST / Litografier / Färglitografi 15696325
nr 1569 6325
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 11/250. Färglitografi. Bladets mått: 54x77 cm, yttermått inklusive ram: 62x85 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 20:12:17
9/10 20:07:17
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström